O nas

Najlepsza lokalizacja

Ścisłe centrum Gdyni i bliskość morza, sklepów, usług i komunikacji.

Komfort

Skorzystaj z udogodnień w doskonale wyposażonych pokojach.

Historyczna kamienica

Wybudowana w 1914 r., jedna z najstarszych kamienic w Gdyni.

O nas

Atrakcji turystycznych związanych z Gdynią nie sposób wyliczyć. Piękne miasto, klimatyczne zabytki i dostęp do morza – to tylko garść wrażeń, jakie czekają każdego zwiedzającego. Aby jednak móc rozkoszować się wypoczynkiem w pełni, warto zatrzymać się w wygodnym hotelu, jakim bez wątpienia jest Willa Julia.

Nocleg nad morzem, dzięki wygodzie, jaką oferujemy, będzie niezapomnianym przeżyciem. Miękkie łóżka, przestronny aneks kuchenny, dostęp do internetu, pyszna kuchnia czy duży telewizor na ścianie, to jedynie kilka udogodnień, które czekają na naszych gości.

Oferowane przez nas apartamenty w Gdyni znajdują się w znakomitej lokalizacji, dzięki czemu będziecie mogli Państwo dotrzeć do najważniejszych punktów tego wspaniałego miasta. Spędzenie wakacji bądź krótkiego odpoczynku w takich warunkach z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających Klientów.

Jeżeli hotel Gdynia, to tylko Willa Julia

Atrakcje w pobliżu naszej Willi

Gdynia jako wieś rybacka uzyskała prawa miejskie 10 lutego 1926r. To właśnie od tej, ważnej dla wszystkich Gdynian daty, nazywa się ulica, na której znajduje się nasz obiekt.

Nasze nadmorskie miasto posiada niesamowitą historię, którą warto poznać odwiedzając gdyńskie atrakcje. Oto lista miejsc, których nie da się przeoczyć:

1. Okręt Muzeum ORP Błyskawica – polski niszczyciel, jeden z dwóch zbudowanych okrętów typu GROM, służący w Marynarce Wojennej w 1973r. Uczestniczył w działaniach II Wojny Światowej operując na Atlantyku, Morzu Północnym i Morzu Śródziemnym. Znajduje się ok. 900m od naszego obiektu.

2. Muzeum Marynarki Wojennej – gromadzi eksponaty związane z Marynarką Wojenną Rzeczypospolitej Polskiej. Ekspozycja muzeum znajduje się wewnątrz budynku oraz na świeżym powietrzu. Znajduje się ok. 1.1km od naszego obiektu.

3. Akwarium Gdyńskie MIR – ogród zoologiczny działający w strukturach Morskiego Instytutu Rybackiego. Prezentuje faunę i florę związaną ze środowiskiem wodnym oraz wodno-lądowym. Znajduje się ok. 1.1km od naszego obiektu.

4. Dar Pomorza – żaglowiec szkolny zakupiony przez społeczeństwo Pomorza w 1929r. Dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Od 1982r. Zacumowany w Gdyni jako statek-muzeum. Znajduje się ok. 1.3km od naszego obiektu.

5. Centrum Nauki Experyment – miejsce nauki interaktywnej, realizacji doświadczeń, pokazów i formy cyfryzacji oraz robotyki. Znajduje się ok. 2.9km od naszego obiektu.

6. Tramwaje wodne kursujące GDYNIA-HEL, GDYNIA-PORT GDAŃSKI – Znajduje się ok. 1.3km od naszego obiektu.

7. Gdyńskie Centrum Filmowe – kino studyjne, które prężnie bierze udział przy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Znajduje się ok. 550m od naszego obiektu.

8. Kamienna Góra – punkt widokowy. Można się na nią dostać poprzez kolejkę ruszającą z Placu Grunwaldzkiego przy Gdyńskim Centrum Filmowym. Znajduje się ok. 1.5km od naszego obiektu.

9. Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej – największy teatr muzyczny w Polsce i drugi teatr w Polsce pod względem liczby miejsc na widowni. Znajduje się ok. 550m od naszego obiektu.

Willa Julia – Historia kamienicy

Dom został wybudowany w 1914r. przez pana Narzyńskiego (przedsiębiorca budowlany) dla córki Łucji. W 1920r. państwo Narzyńscy przenieśli się do Wejherowa i sprzedali dom panu bernhard który nabył te posesje na rzecz swojej zony Józefy Bernhard, w lutym 1920r. kiedy to przebywał w Gdyni z racji zaślubin morza przez gen. Hallera. Willa została nazwana Józefina.

Z chwilą kiedy Gdynia została miastem plany rozbudowy urbanistycznej przewidywały rozszerzenie ulic 10 lutego i ulicy Abrahama, co spowodowało nie tylko zabranie na cele komunalne całego ogrodu od frontu domu oraz części od strony Abrahama, ale i przebudowę fasady. Zostały wówczas wyburzone wykusze a parterowe pomieszczenia przebudowano na sklepy przebudowy tej dokonała pani bernhard w latach 30. W latach 40 dokonano szeregu remontów jak i ulepszeń, min. wybudowano łazienki we wszystkich mieszkaniach.

Po śmierci właścicielki w 1955r. dom przeszedł pod administracje zrzeszenia właścicieli nieruchomości które przekazało gospodarce miejskiej. Obecny właściciel nabył nieruchomość w 1991 r. przez te lata dokonano gruntownego remontu całego budynku miedzy innymi Wymieniono poszycie całego dachu, wykonano nowa elewacje oraz adaptacje pomieszczeń na cele hotelowe.

Zarezerwuj pokój już dziś!

Zaplanuj pobyt w Gdyni. Skontaktuj się z nami i zarezerwuj pokój w Willi Julia. Zapraszamy!

Zarezerwuj